Masáže

Co je to masáž?

Masáž je stará jako lidstvo samo. Už i praotec Čech (a nejen on, ale i Egypťané, Římané a Řekové) věděl, že bolest zraněného či nemocného místa dříve vymizí, když si ji bude třít 🙂
Léčivá moc doteku odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví.
Podle hmatů, jejich směru a intenzity, se masáž používá jako prostředek fyzické i duševní relaxace.

Spektrum masáží:

Sportovní masáž

U sportovců dochází díky pravidelným tréninkům k daleko větší únavě než u běžné populace. Snaha po dosažení maximálních výkonů vyžaduje také důkladnější a důslednější přístup k regeneraci sil, pro které je právě masáž důležitá.

Relaxační masáž

Relaxační masáž je zřejmě nejstarším a nejjednodušším způsobem léčby. Lidé všech věkových kategorií rádi využívají blahodárného účinku pravidelných masáží.
Relaxační masáže pomáhají k uvolnění svalového napětí, vytvoření příjemného pocitu pohody a celkového uvolnění. Tím dochází k pozitivní stimulaci psychiky a nervového systému.

Medová masáž

Medová masáž patří mezi staré a ověřené postupy ukrajinského lidového léčitelství. Do západní Evropy přinesl medové masáže Oleg Lohnes, který vedl Institut pro lidovou medicínu v Kyjevě.
Medová masáž je účinná na stres, chronická onemocnění, lepší prokrvení pokožky, pro oživení celého organizmu, i na bolesti kloubů, artrózu, artritidu a revmatizmus.

Breussova masáž

Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž nejen vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, ale mimo jiné vede i k odbourávání hluboko uložených psychických problémů. Kdo by se v dnešní době rád nezbavil, alespoň částečně, svých hluboko uložených psychických problémů?
Ani tým RAW gymu není vyjímkou 🙂

Masáže jsou obsáhlé téma, které není možné vtěsnat do pár odstavců. Nebojte se zeptat, pokud máte v hlavě otázky, na které jste nenašli odpovědi.